יום ראשון, 6 בנובמבר 2011

עבודה מתוקשבת בספרות, עדי צרויה וויקי ברייר :))

2) כל הכבוד לאבא שדואג ועובד קשה בשביל לחנך אותנו.

3) http://www.toondoo.com//ViewBook.toon?bookid=327039

5)

קטגוריה

"כל הכבוד לאבא"

מאת פרץ בנאי

"אבא"

מאת שלמה שבת

נושא השיר

השיר מוצג מנקודת המבט של הילד בילדותו, הוא מעריך את אביו ומוקיר לו תודה. האב גורם לבן להיקשר לספרים. הוא לא חוסך ממנו אפילו טיפה מהלמידה גם כשהמצב בבית קשה והם חיים במחסור ורעב.

השיר מוצג מנקודת המבט של שלומי, הילד בשיר, בבגרותו. לאחר שהבין את הקשר החזק שהיה בינו לבין אביו הוא מבקש ממנו סליחה על השנים שהם לא דיברו וניתקו את הקשר ורוצה להחזיר הכל לקדמותו.

מערכת היחסים בין האב לבין

ישנה מערכת יחסים מיוחדת מאוד, הבן מעריך את הרצון של אביו לגרום לו ללמוד ולהשכיל למרות מהמחסור והרעב שנתון במשפחתם. הוא לא חוסך מבנו דבר.

מערכת היחסים בשיר של שלומי שבת היתה קרובה, הכותב והאבא היו מתוארים כקרובים מאוד "זוכר את השבילים לבית הספר" "כשהקשבת איך אני שר עם המבט המאושר". עם השנים מערכת היחסים בינהם נפגמה אבל כעת שלומי מבקש סליחה ורוצה לחזור ליחסים הקרובים מאוד בינהם.

מאפייני האב

האב דואג לילדיו ולא מוכן להחסיר מהם שום דבר. הוא עושה מאמצים רבים גם כשקשה לו. הלמידה של בנו חשובה לו מעל הכל.

האב קשור לבנו, הוא מעריך אותו ומתרגש משירתו. עם השנים הם מנתקים קשר עד שהבן מתבגר ומבקש ממנו סליחה. האב מאופיין באהבה שלו לבנו וביחסיהם המיוחדים.

תרומת האב לבנו

האב תרם לבנו את ההשכלה שלו, הוא לימד אותו להעריך את הלימודים ואת מה שיש לו. האב השקיע הכסף כספו המועט ביותר בשביל לתרום לבנו השכלה.

האב מטפח את הדרכים שבהם הבן הולך, הוא משקיע בשירתו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה